O portálu Povltavsko

„Co dříve spojovala říční síť, spojí nyní internetová síť.“

Internetový portál Povltavsko komunikačně spojuje hlavní město Prahu i Středočeský kraj s jižními Čechami, Šumavou, západními Čechami a opačně. Zároveň poskytuje informace o těchto regionech i ostatním zájemcům z celé České republiky.

Obsahem portálu je společenské, kulturní a hospodářské dění v rozsáhlém regionu České republiky, který tvoří povodí Vltavy od svých pramenů až po soutok s Labem. Dále také hlavní přítoky Vltavy řeky Berounka, Sázava, Otava a Lužnice se svými povodími. Grafickým a obsahovým vyjádřením tohoto záměru je velká mapa, která tvoří dominantu internetového portálu. Na jeho stránkách chceme přinášet aktuální informace z měst a obcí, kulturních událostí, cestovního ruchu, z oblasti využívání a péče o kulturní dědictví, z činnosti muzeí, památek i ekonomických aktivit v této oblasti.

Věnujeme ho také publicitě tradiční kultury, rukodělné výroby a řemesel. Multimediální projekt je určen v první řadě pro území o rozloze větší, než je třetina České republika. Z měst se na prvním místě jedná o hlavní město Prahu, z krajských měst o Plzeň a České Budějovice. Z dalších větších měst v daném území jsou to například Mělník, Kladno, Příbram, Beroun, Rokycany, Benešov, Vlašim, Písek, Tábor, Třeboň, Jindřichův Hradec, Český Krumlov, Prachatice, Strakonice nebo Klatovy.

Předpokládáme, že návštěvníky portálu a jeho čtenáři budou obyvatelé desítek a stovek měst a obcí v dané oblasti.

Rádi bychom, aby portál Povltavsko vznikal nejen díky jeho redakci, ale také za spolupráce s desítkami dalších zájemců a přispívatelů. V provozu je e-mailový kontakt: redakce@povltavsko.cz., kam můžete zasílat své příspěvky do rubrik, které portál Povltavsko nabízí. Uvítáme vaše zprávy, články, dopisy a další informace o dění ve vaší obci, městě a okolí, ale také různá vzpomínková vyprávění, paměti, nebo zajímavé příběhy. Redakce si pouze vyhrazuje právo výběru příspěvků a případně nezbytné redakční úpravy. Předem děkujeme a těšíme se na spolupráci.

PhDr. Vít Smrčka