O portálu Povltavsko

„Co dříve spojovala říční síť, spojí nyní internetová síť.“

Internetový portál Povltavsko komunikačně spojuje hlavní město Prahu i Středočeský kraj s jižními Čechami, Šumavou, západními Čechami a opačně. Zároveň poskytuje informace o těchto regionech i ostatním zájemcům z celé České republiky.

Obsahem portálu je společenské, kulturní a hospodářské dění v rozsáhlém regionu České republiky, který tvoří povodí Vltavy od svých pramenů až po soutok s Labem. Dále také hlavní přítoky Vltavy řeky Berounka, Sázava, Otava a Lužnice se svými povodími. Na jeho stránkách chceme přinášet informace z měst a obcí, kulturních událostí, cestovního ruchu, činnosti muzeí, památek i ekonomických aktivit v této oblasti.

Povltavsko věnujeme také publicitě kulturního dědictví, zejména tradiční kultury, rukodělné výroby a řemesel. Od roku 2022 je provozovatelem portálu. Museum scriptum s.r.o. Jeho záměrem je postavit vorařský skanzen s plaveckou hospodou na Nové Živohošti a v Praze obnovit Národopisnou vesnici z roku 1895, první muzeum v přírodě na kontinentální Evropě.

Multimediální projekt je určen v první řadě pro území o rozloze větší, než je třetina České republika. Z velkých měst se na prvním místě jedná o hlavní město Prahu, z krajských měst o Plzeň a České Budějovice. Z dalších větších měst v daném území jsou to například Mělník, Kladno, Příbram, Beroun, Rokycany, Benešov, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec, Český Krumlov, Prachatice, Strakonice nebo Klatovy.

Rádi bychom, aby portál Povltavsko vznikal nejen díky jeho redakci, ale také za spolupráce s desítkami dalších zájemců a přispívatelů. V provozu je e-mailový kontakt: redakce@povltavsko.cz., kam můžete zasílat své příspěvky do rubrik, které portál Povltavsko nabízí. Uvítáme vaše zprávy, články, dopisy, různá vzpomínková vyprávění, paměti, nebo zajímavé příběhy. Redakce si pouze vyhrazuje právo výběru příspěvků a případně nezbytné redakční úpravy. Předem děkujeme a těšíme se na spolupráci.

PhDr. Vít Smrčka

jednatel

Museum scriptum s.r.o.